а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

антисемит

мн. антисемити
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 42098
Приврзаник на антисемитизмот.
Англиски: anti-Semite
Употреба: Политика
Примери:
антисемит и расист
Изведенки
антисемитски прид.
антисемитска