а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

антикорупциски

антикорупциска
Вид збор: Придавка
Што е против корупцијата.
Англиски: anti-corruption
Употреба: Политика
Примери:
антикорупциска комисија