а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

андроген

андрогени
Вид збор: Придавка
Ранг: 27950
Што предизвикува или има машки особини.
Англиски: androgenic
Употреба: Медицина
Примери:
андрогени црти