а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ангро

Вид збор: Прилог
Ранг: 32960
На големо, во големи количини.
Англиски: wholesale Албански: me shumicë
Употреба: Економија
Примери:
Трговец на ангро.