а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

акушерство

(едн.)
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 43883
1. Медицинска дејност што го опфаќа предродилниот и родилниот период кај жените.
Употреба: Медицина
2. Наука за предродилниот и родилниот период.
Употреба: Медицина