а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Стразбур

Вид збор: Име
Ранг: 43705
град во Франција
Англиски: Strasbourg
Употреба: Географија
Изведенки
1. стразбурец м.
мн. стразбурци
2. стразбурка ж.
мн. стразбурки
3. стразбуршки прид.
стразбуршкиот