а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Маврициус

Вид збор: Име
Ранг: 52148
држава во Африка
Англиски: Mauritius
Употреба: Географија
Изведенки
1. Маврициец м.
мн. Маврицијци
2. Маврицијка ж.
мн. Маврицијки
3. маврициски прид.
маврицискиот