а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Иванден

Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 49231
Христијански празник што се празнува во чест на светителот Св. Јован Крстител, на 7 јули според православниот календар.
Употреба: Црковен термин
Изведенки
Јановден м.