а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Земзем

Вид збор: Име
Извор во Мека чија вода се користи за време на аџилак; света вода.
Турски: zemzem
Употреба: Религија
Примери:
Тоа е земзем водичка на кусиот пат до големите надојдени матни води.