а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Гевгелија

Вид збор: Име
Ранг: 21992
град во Македонија
Англиски: Gevgelija
Употреба: Географија
Изведенки
1. гевгеличанец м.
мн. гевгеличани
2. гевгеличанка ж.
мн. гевгеличанки
3. гевгелиски прид.
гевгелискиот
4. Гевгелиско ср.
гевгелиска област