а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

Гватемала

Вид збор: Име
Ранг: 45384
Држава во Средна Америка
Англиски: Guatemala
Употреба: Географија
Изведенки
1. Гватемалец м.
мн. Гватемалци
2. Гватемалка ж.
мн. Гватемалки
3. гватемалски прид.
гватемалскиот