wholesale - онтологија

ангро повеќе

Вид збор: Прилог
На големо, во големи количини.
Албански: me shumicë
Употреба: Економија

кванташки повеќе

кванташкиот
Вид збор: Придавка
На големо, ангро.
Албански: kuante, me shumicë
Употреба: Економија