untrustworthy person - онтологија

курва повеќе

мн. курви
Вид збор: Именка, женски род
Човек на кој не може да му се верува, бескарактерен човек.
Албански: njeri pa karakter, lavir
Употреба: Вулгарно , Преносно значење