uniform - онтологија

униформира повеќе

униформираат
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
Облече во униформа, во еднаква облека.
Албански: uniformoj
Употреба: Воен термин
Изедначи, даде еднаква форма, еднаков вид.
Албански: uniformoj