tsatsiki - онтологија

таратор повеќе

Види и: таратур (м.)
(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Вид чорбесто јадење од лук, кисело млеко и краставица.
Турски: tarator Албански: tarator, caciki
Употреба: Гастрономија

таратур повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Вид чорбесто јадење од лук, кисело млеко и краставица.
Турски: tarator Албански: tarator, caciki
Употреба: Гастрономија