steppe - онтологија

степ повеќе

Види и: степа (ж.)
Вид збор: Именка, женски род
степа
Албански: preri, stepë
Употреба: Географија

степа повеќе

мн. степи
Вид збор: Именка, женски род
Безводна рамнина што поднесува суша.
Албански: stepë
Употреба: Географија
Примери:
руските степи