steering - онтологија

дујмен повеќе

мн. дујмени
Вид збор: Именка, машки род
Заден дел од пловен објект.
Турски: dümen
Употреба: Архаизам

управување повеќе

Види и: управува (несв.)
управувањето
Вид збор: Именка, среден род
Водење на превозно средство.
Албански: drejtoj