slut - онтологија

влечивлечка повеќе

мн. влечивлечки
Вид збор: Именка, женски род
Неуредна, мрзлива жена.
Употреба: Разговорно

влечка повеќе

мн. влечки
Вид збор: Именка, женски род
Распуштена, мрзлива, неуредна жена.
Албански: zuskë

расчепинозе повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
неморална жена

флинта повеќе

мн. флинти
Вид збор: Именка, женски род
блудница, курва, ороспија

чанта повеќе

мн. чанти
Вид збор: Именка, женски род
Погрдно за жена.
Албански: zuskë, lavire
Употреба: Вулгарно , Преносно значење

чантиче повеќе

Види и: чанта (ж.)
мн. чантичиња
Вид збор: Именка, среден род
чанта
Албански: çantë
Употреба: Вулгарно , Деминутив