sloppiness - онтологија

јавашлак повеќе

(едн.) јавашлакот
Вид збор: Именка, машки род
мрзливост, неуредност, немарност
Турски: yavaşlık
Употреба: Разговорно

распашаност повеќе

Вид збор: Именка, женски род
распашан