seminary - онтологија

семинарија повеќе

мн. семинарии
Вид збор: Именка, женски род
Средна духовна учебна установа, богословија.
Албански: seminar
Употреба: Црковен термин
Зграда на оваа установа.
Албански: seminar
Употреба: Архитектура и градба , Црковен термин