output - онтологија

аутпут повеќе

(едн.) аутпутот
Вид збор: Именка, машки род
излез, резултат
Албански: autput, dalje
Употреба: Економија , Информатика

излезен повеќе

излезниот
Вид збор: Придавка
Што е поврзан со излез.
Албански: dalës, autput
Употреба: Информатика