methyltestosterone - онтологија

андроид повеќе

мн. андроиди
Вид збор: Именка, машки род
Лек за третман на недостаток на тестостерон кај мажите, стероид со хемиско име метилтестостерон.
Албански: android
Употреба: Медицина