garage - онтологија

автогаража повеќе

мн. автогаражи
Вид збор: Именка, женски род
гаража
Употреба: Архаизам , Транспорт

гаража повеќе

мн. гаражи
Вид збор: Именка, женски род
Ограден и покриен простор за чување и поправка на возила.

гаражира повеќе

гаражираат
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
Става возило во гаража.

коларница повеќе

мн. коларници
Вид збор: Именка, женски род
Просторија за чување коли.
Албански: vend për karroca