fiscal - онтологија

фискал повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Правен застапник на државната каса.
Латински: fiscus Албански: fiskal
Употреба: Економија

фискален повеќе

фискални
Вид збор: Придавка
Кој се однесува на фиск.
Албански: fiskal
Употреба: Економија