farm - онтологија

салаш повеќе

Вид збор: Именка, машки род
Земјоделски имот со неопходните згради, обично оддалечен од градот.
Турски: salaş

фарма повеќе

мн. фарми
Вид збор: Именка, женски род
земјоделско стопанство
Албански: fermë
Употреба: Економија , Земјоделство