fabrication - онтологија

направа повеќе

мн. направи
Вид збор: Именка, женски род
Изработка, начин на правење.
Албански: fabrikim, punim

фабрикација повеќе

фабрикацијата
Вид збор: Именка, женски род
Фабрично производство на стоки.
Албански: fabrikim
Употреба: Економија

фабрикување повеќе

Вид збор: Именка, среден род
фабрикува