early morning - онтологија

јаснина повеќе

мн. јаснини
Вид збор: Именка, женски род
Рано наутро.
Албански: agim, mëngjes i hershëm
Употреба: Архаизам

мугра повеќе

мн. мугри
Вид збор: Именка, женски род
Првите проблесоци на зората, рана зора.