christen - онтологија

испрекрсти повеќе

Види и: прекрсти (св.)
испрекрстат
Вид збор: Глагол, свршен
Измени име на повеќе носители на име.
Албански: pagëzoj me tjetër emër

крштева повеќе

крштеваат
Вид збор: Глагол, несвршен
крштава, крсти
Употреба: Црковен термин

прекрсти повеќе

прекрстат
Вид збор: Глагол, свршен
(се прекрсти) Премине во христијанска религија.
Албански: krishter
Употреба: Религија