cheek - онтологија

јаначе повеќе

мн. јаначиња
Вид збор: Именка, среден род
образ
Турски: yanak
Употреба: Архаизам , Деминутив

образ повеќе

мн. образи
Вид збор: Именка, машки род
Едната страна од лицето на човекот.
Албански: faqe
Употреба: Анатомија