attachment - онтологија

приврзаност повеќе

Види и: приврзан (прид.)
(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
верност, поврзаност

прилог повеќе

мн. прилози
Вид збор: Именка, машки род
Придавање, дополнување, обично на службени акти.
Албански: shtojcë