assortment - онтологија

асортиман повеќе

мн. асортимани
Вид збор: Именка, машки род
Избор на разни видови трговска стока.
Албански: asortiment
Употреба: Економија

сортимент повеќе

Вид збор: Именка, машки род
Избор на продукти, избор на стока.
Српски: сортимент
Употреба: Дијалектен збор , Економија