arranger - онтологија

аранжер повеќе

мн. аранжери
Вид збор: Именка, машки род
Уредувач, подготвувач, лице што средува нешто (цвеќе, излог).
Албански: Editor
Приредувач на музичко дело.
Албански: drejtues
Употреба: Музика и танц