anemia - онтологија

анемија повеќе

мн. анемии
Вид збор: Именка, женски род
малокрвност, слабокрвност
Албански: anemi
Употреба: Медицина

слабокрвност повеќе

Вид збор: Именка, женски род
анемија
Употреба: Медицина