а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

њоки

Вид збор: Именка, множина
Ранг: 47147
италијански тестенини
Англиски: gnocchi Албански: lloj makaronash, njoki
Употреба: Гастрономија