Музика и танц - категорија

јодла повеќе

јодла
Вид збор: Глагол, несвршен
Пее во стил на алпските горјани.
Англиски: yodel Германски: jodeln

јодлање повеќе

(едн.) јодлањето
Вид збор: Именка, среден род
Пеење во стил на алпските горјани.
Англиски: yodel Германски: Jodeln
а - б - в - г - д - е - ж - з - ѕ - и - ј - к - л - м - н - о - п - р - с - т - ќ - у - ф - х - ц - ч - џ - ш